Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту

Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися і найпростіші укриття.

Сховище − герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають унаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Протирадіаційне укриття − негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Найпростіше укриття − це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру Андрівської сільської ради складається з протирадіаційних укриттів (інформація про них зазначена у таблиці нижче).

Керівники організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.

Дії населення при евакуації у захисну споруду

Громадяни, які перебувають вдома повинні:

• постійно тримати включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб отримувати необхідну інформацію і вказівки органів виконавчої влади;
  • в готовності тримати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, а при їх відсутності приготувати найпростіші засоби − ватно-марлеві пов'язки;
  • тримати укомплектовану лікувальними засобами медичну аптечку, документи, засоби зв'язку, особистої гігієни, запас їжі та інше засоби.

У разі отримання інформації про виникнення надзвичайної ситуації необхідно:

• перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше;
  • провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи;
  • на одязі дітей прикріпити нашивки із позначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, адреси постійного місця проживання, телефони батьків, або осіб, що їх замінюють.
  • забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі.
  • загальна вага тривожної валізи не повинна перевищувати 50 кг.

Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – це головне під час укриття населення у захисних спорудах та проведення евакуації!

захисних споруд (протирадіаційних укриттів) Андрівської сільської ради

ПРУ

Адреса місця розташування

1.